Anna Iwasiuta-Dudek w rozmowie

Anna Iwasiuta-Dudek, aktorka z Kielc, swój strach i walkę z chorobą przekuła w sztukę „ Bóg jest kobietą o jednej piersi”. Premiera monodramu odbyła się 29 lutego w kieleckim Teatrze TeTaTeT.  Intencją dramatu jest oddanie szerokiego spektrum sprzecznych emocji, które odczuwa kobieta po odjęciu piersi. Choć to przeżycie głęboko intymne, czasem bolesne, czasem wzruszające, ostatecznie daje nadzieję i siłę.

O aktorce:

Anna Iwasiuta – Dudek to aktorka, pedagog teatralny i pedagog tańca, autorka tekstów, dramaturg. Pracowała m.in. w Teatrze Miejskim im. W. Gombrowicza w Gdyni oraz Teatrze im. A. Sewruka w Elblągu. Współpracuje ze scenami dramatycznymi i muzycznymi oraz licznymi instytucjami kulturalnymi i oświatowymi, jest autorką bajek terapeutycznych oraz serii audiobooków w ramach projektu popularyzującego baśnie narodów świata. Prowadzi warsztaty teatralne, taneczne, arteterapeutyczne, a także tworzenia lalek.

Link do wywiadu w Echo Dnia:

https://echodnia.eu/swietokrzyskie/anna-iwasiutadudek-aktorka-z-kielc-moj-nowotwor-wyskoczyl-jak-diabel-z-pudelka/ar/c1-14822038?fbclid=IwAR30X22Y_bwGeh0KoWSbT_RCyBSPwPIPVGe7UMMqIuE4M9ICbTL7QV7efOk