Bezpłatne badania mammograficzne dla mieszkanek powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego

Mieszkanki powiatu jędrzejowskiego i włoszczowskiego przez cały wrzesień będą mogły skorzystać z bezpłatnych badań mammograficznych i cytologicznych.

Mobilna pracownia diagnostyczna, czyli cytomammobus Świętokrzyskiego Centrum Onkologii stacjonował będzie m.in. w Jędrzejowie, Wodzisławiu, Słupi Jędrzejowskiej, Oksie, Włoszczowie, Krasocinie i  Łopusznie.

Badania są wykonywane w godzinach 10.00 – 16.00. Na badania należy zabrać ze sobą dowód osobisty. Konieczna jest też rejestracja telefoniczna pod numerem: 661 911 300. Diagnostyka w cytomammobusie jest wykonywana z zachowaniem bezpieczeństwa epidemiologicznego. Po każdym badaniu sprzęt jest odkażany. W mobilnej pracowni diagnostycznej mogą przebywać najwyżej dwie pacjentki. Panie muszą mieć zasłonięte usta i nos.

Z bezpłatnej mammografii w ramach Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi mogą skorzystać panie w wieku 50 – 69 lat. Badanie należy wykonywać co dwa lata.

Natomiast z bezpłatnego badania cytologicznego mogą skorzystać panie od 25. do 59. roku życia.

źródło: https://www.radio.kielce.pl/wiadomosci/bezplatna-cytologia-i-mammografia-dla-mieszkanek-dwoch-powiatow,112777?fbclid=IwAR18bDou_FYIX35MuSyn-8WQ147rvB0BiHyCkdHht-MZ7FhWeuN6fSITpcQ